Ekibimiz

Image

Kenan ÇAYIR
Müdür

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Doktora derecesini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden aldı. İngiltere’de Leeds Üniversitesi Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Merkezi’nde ve Almanya’da Georg-Eckert Uluslararası Ders Kitapları Enstitüsü’nde doktora sonrası çalışmalar yaptı. Ders kitapları, yurttaşlık, insan hakları eğitimi, ayrımcılık ve sosyal hareketler üzerine çalışmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi ve Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürüdür.

kenan.cayir@bilgi.edu.tr

0 212 311 76 43

Özgeçmiş

Image

Melisa SORAN
Proje Uzmanı

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra bir süre özel sektörde araştırma asistanı olarak çalıştı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda (TEGV) eğitim alanında çalışmaya başladı ve yüksek lisansını Eğitim Bilimleri Programı’nda yaptı. Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ve Hisar Eğitim Vakfı Okulları’nda görev yaptıktan sonra 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) ekibine katıldı.

Halen SEÇBİR ekibinde yer alan Soran’ın çalışmaları eleştirel düşünme, insan hakları, ayrımcılık, cinsiyet, engellilik ve kapsayıcı eğitim alanlarına yoğunlaşıyor.

melisa.soran@bilgi.edu.tr

0 212 311 65 20

Özgeçmiş

Image

Ayşe Beyazova
Uzman Araştırmacı ve Eğitimci

Boğaziçi Üniversitesi eğitim bilimleri yetişkin eğitimi programında doktora tezini 2017'de tamamlayan Ayşe Beyazova daha önce Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku'nda yüksek lisans yaptı. Toplum Gönüllüleri Vakfı'nda ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi'nde çalışmış olan Beyazova, Birimin kuruluşunda ve koordinasyonunda rol aldı. 2008-2016 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çocuk hakları, sivil toplum ve eğitime ilişkin çeşitli dersler verdi. Çalışma alanları arasında sivil toplum, çocuk hakları, çocuk katılımı ve kapsayıcı eğitim yer alıyor. 2016 yılından beri çeşitli sivil toplum kuruluşları ve akademik kurumlarda araştırma ve eğitim odaklı çalışmalar yürütmekte olan Beyazova İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde çalışıyor.

GEÇMİŞ YILLARDAKİ çalışma arkadaşlarımız ve ÖĞRENCİ ASİSTANLARIMIZ

Müge Ayan, Melike Ergün, Ayşe Alan, Gülşah Görücü, Irmak Uzun, Bade Çayır, Sümeyye Reis, Ali Mert Gürbüz, Duygu Korkmaz, Simay Atakan, Gülensu Er, Sümeyra Akbaş, Elif Ercan, Taçmin Sarı